با وجود فن آوری های جدید، تولید کنندگان اغلب با شرایطی رو به رو می شوند که نیازمند استفاده از رنگ مایع هستند. رنگ مایع مزایای بسیاری برای استفاده دراین موارد دارد:
  • این نوع رنگ گزینه های بیشتری را برای انتخاب انواع طیف رنگ با اختلاف جزئی و یا سفارشی سازی، در مقایسه با گزینه های الکتریکال ارائه میدهد. ایجاد پوشش های ویژه،  نظیر" تفلون" و یا "درخشان در تاریکی" از امتیازات استفاده از رنگ مایع است که با فناوری های دیگر میسر نمیشود. رنگهای مایع، شامل پلی اورتان، آکریلیک، پلی استر، پلی استرهای سیلیکونی و بسیاری دیگر میباشند. این طیف گسترده از گزینه ها، کاربردهای مفید زیادی به خصوص در بازارهای ویژه دارند.
  • پوشش های تینری رنگ مایع معمولاً یک پوشش بر پایه حلال تینر تولید می کنند، بنابراین همچنین پوششی نیاز به رنگ کمتری دارد. درنتیجه، رنگ مایع به صرفه و مفید هم است، زیرا به مقدار کمتری از این ماده برای فرآیند پوشش نیاز داریم.
  • پوشش آسانتر برای بسیاری از محصولات علاوه بر پوشش اولیه، به پوشش مخصوصی نیاز دارد. پوشش با روش های پودری و الکترو دیپوزیشن به دلیل دمای بالا برای چرخه کیور کردن، سخت و پر هزینه میباشد.
  • سطوح صیقلی به دست آمده با رنگ پودری، مستعد ایجاد بافت "پوست پرتقالی" در سطح آنها هستند. در حالیکه، معمولا به منظور ایجاد سطحی صیقلی و صاف که نازک تر و با بافت کمتر میباشد از رنگ مایع برای رنگ کردن، استفاده میشوند.
  • سهولت تغییر رنگ در محل: تغییر رنگ این نوع رنگ در محل، به آسانی انجام میگیر در حالیکه این کار برای رنگ آمیزی الکترونیکی کاربردی نیست و  با اینکه این کار در رنگ های پودری دشواری کمتری دارد ولی باز هم مایه زحمت است.
 
error: Content is protected !!
Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.