تنها موردی که کار با رزین های پلی استر غیر اشباع و وینیل استر را مشکل میسازد، بوی تند و آزار دهنده استایرین میباشد. تنفس مداوم این ماده در طول زمان بر روی سلامتی افرادی که با آن سرو کار دارند اثراتی را بر جای می گذارد که اغلب به صورت بیماریهای پوستی، بیماری های تنفسی مثل آسم و همچنین سردرد، بی حوصلگی وافسردگی نمود پیدا می کند.

با توجه به نقطه بخار شدن استایرین که  ۳۱ C °  می باشد و معمولاً‌ به هنگام لایه گذاری به علت گرمای لایه های زیرین که ناشی از گرمازا بودن کیوراسیون رزین پلی استر است. همواره این محیط از حرارت بیش از ۴۰ درجه برخوردار است، لذا استایرین در هنگام اعمال لایه های دوم به بالا شروع به بخار شدن می کند. این بخار شدن علاوه بر اثراتی که روی سلامتی انسان دارد بر روی کیفیت محصول نهایی نیز اثرات منفی بر جای می گذارد .

امروزه قوانین زیست محیطی بسیار سختی برای جلو گیری از بخار شدن استایرین و پخش آن در محیط کار وضع گردیده است و به موازات آن با پیشرفت علم شیمی با استفاده از موادی به نام افزودنی کاهش دهنده بخارات استایرین  STYRENE EMISSION SUPPRESANT  به این امر مهم دست یافته اند.

 

مزیت های استفاده از این ماده عبارتند از:

۱ – با استفاده از این ماده، کیوراسیون ( پخت ) کاملتری خواهیم داشت.

۲ –شرینکیج ( جمع شدگی ) کاهش پیدا خواهد کرد.

۳- به دلیل کیوراسیون کامل، سختی، مقاومت شیمیائی و مقاومت به جذب آب قطعه بیشتر خواهد شد.

۴ – این ماده بر خلاف پارافین واکس هیچگونه اثر منفی بر روی چسبندگی بین لایه های لمینیت نخواهد داشت.

۵- با افزایش این ماده به رزین تا حدود ۹۰%، تبخیر استایرین کاهش پیدا می کند.

 

طریقه مصرف:

به دلیل تمایل این ماده به دو فاز شدن قبل از مصرف کاملاً تکان داده شود و از یکنواخت شدن آن اطمینان حاصل کنید و بعد در حین همزدن رزین به میزان ۰/۵% – ۱% کل وزن رزین به آن اضافه شود. (برای هر بشکه رزین ۷۵۰ گرم )

 

نکته: از ذوب کردن این ماده جداً خوداری کنید.

 

بسته بندی:

افزودنی کاهش دهنده بخارات استایرین در ظروف کوارتی (۱ کیلوگرمی) و گالنی (۵ کیلوگرمی) بسته بندی می گردد.

 

 

error: Content is protected !!
لیست دریافت اطلاعات هنگامیکه این محصول موجود شود به شما اطلاع رسانی خواهد شد. لطفا یک آدرس ایمیل معتبر وارد کنید.